Чи впливає їжа і те що ми п”ємо на розумовий розвиток? Чи є зв’язок між кількістю випитої води і інтелектом? Які продукти треба їсти, щоби підвищити рівень розвитку? Про це та багато іншого в нашій публікації
“Просто додай води!”
Слоган колись популярної реклами – саме пряме нагадування всім дорослим, що саме ця рідина без кольору та запаху – один із найважливіших елементів здорового способу життя та загального самопочуття будь-якої людини, а особливо – дітей.
Згідно з недавніми дослідженнями, людська здатність думати і аналізувати безпосередньо залежить від якості води, що вживається. При цьому найбільше ефективно на розумові здібності впливає вода, випита з ранку натще серце. Які висновки можна зробити із цього відкриття? Пити воду потрібно, але й корисно!
Але й пити її треба не просто так, а згідно з певним режимом дня. Дієтологи дають свої рекомендації, лікарі-педіатри – свої. Кого слухати? Звісно ж, свій організм. Ми можемо дати лише кілька практичних рекомендацій та правил.
- Загальна кількість води не повинна перевищувати певної цифри. Якщо дорослі можуть випивати до 2,5 літра води на день, то діти – не більше 1,5-2. При цьому обов’язково варто врахувати клімат та вологість повітря: у спекотні дні кількість рідини може збільшитись на 0,5-1 літр.
- Від води з-під крана краще відмовитись. Звичайно, якщо у вас не стоїть фільтр. Є безліч видів бутильованої рідини та вибрати ту, яка вам до смаку зараз досить легко!
- Воду треба пити правильно! Комусь до душі охолоджена, комусь тепла. Але найкорисніша – кімнатної температури. Випивати склянку (можна і дві) рідини найкраще до прийому їжі. Не поспішайте, продовжіть задоволення, пийте дрібними ковтками. Відчуйте, як життєдайна рідина протікає в організм і насичує його. Зазначимо, що вживаючи воду ДО їжі, ви вб’єте двох зайців: знизите кількість їжі, що поглинається, а значить – не потовстієте, і підвищите свою працездатність.
Окремо варто згадати про шкоду, яку можуть завдати магазинні соки та газовані напої. Вони не лише «садять» шлунок, що не треба ні дорослим, ні дітям, а й не несуть жодної користі для організму загалом. Крім підживлення глюкозою, проте в надмірній кількості це небезпечно. Підвищена кількість цукру може спричинити захворювання. Те саме стосується снеків, чіпсів, сухариків.
«Підгодуй» мозок!
Кожен із нас зі шкільного віку знає, яку користь приносить правильна та здорова їжа. Білки, жири і вуглеводи, що містяться в їжі, позитивно впливають на людський організм. Говорячи простіше, вуглеводи є для нас своєрідним енергетичним матеріалом, вітаміни відповідають за загальне самопочуття, а жири – дають необхідне «підживлення». Варто зазначити, що безперечну користь принесе лише збалансована повноцінна їжа, без «перекосів» у той чи інший бік.
Особливо необхідний врівноважений раціон дитині шкільного віку. Зрозуміло, що діти найчастіше люблять те, що не дуже корисно, але в щоденному харчуванні школярів обов’язково мають бути присутні овочі, олії, сухофрукти. Кожен із цих продуктів найпозитивнішим чином впливає не лише на загальне самопочуття, а й на… інтелект! Яким чином? Саме такі речовини, як клітковина, фосфоліпіди та глюкоза покращують роботу нервової, імунної та обмінної систем. А також підвищують працездатність, засвоюваність матеріалу, а отже, і успішність. У яких же продуктах є ці речовини? Клітковина, що міститься в овочах; фосфоліпіди є в соняшниковій, кукурудзяній, соєвій або оливковій олії; глюкоза, засвоюється із цукру, меду чи інших солодощів.
«Розрули» ситуацію
Безперечно, стресом для всіх школярів є підготовка та складання іспитів. Всякі ЗНО, ДПА і подібні випробування не дуже позитивно впливають на дітей. Збільшене навантаження, нервова напруга, тиск з боку вчителів та батьків, страх провалу – все це може призвести до найважчих наслідків. Дітям необхідна допомога, підтримка та схвалення. Не зайвою буде й пильна увага батьків до щоденного раціону. Під час екзаменаційної підготовки слід додати в меню сухофрукти. Ви знали, що лише 12 скибочок сушених яблучок можуть покращити і навіть відновити енергетичний потенціал «сірої» мозкової речовини? А родзинки, курага, інжир, фініки та чорнослив – зміцнять пам’ять, знімуть втому і покращать роботу серця. Якщо дитина не любить сухофрукти у «чистому» вигляді, можна зварити «енергетичний напій» – звичайний компот із свіжих та сушених фруктів. Одним із його обов’язкових компонентів мають стати яблука або груші. Інші фрукти можна додавати на власний розсуд.
Робимо висновки!
Порада від Inten:
Комбінація здорового харчування та вправ для тренування мозку (Фітнес Мозку від Inten) створює міцний фундамент для гармонійного розвитку дитини. Збалансоване харчування – наше все! Правильний питний режим налагодить самопочуття та підвищить інтелект. Здоровий спосіб життя – єдиний правильний. А значить, пийте та їжте з розумом і для розуму!