Щодня наш мозок завантажений процесами: як зробити, як встигнути і т.д. І навіть уві сні ці процеси не зупиняються. Особливо в епоху цифрових технологій, де, здавалося б, комп’ютер і штучний інтелект повинен знімати половину завдань. Але ні! Ми перевантажені інформацією, втрачаємо концентрацію та ясність розуму. Людський мозок варіює сотні думок та процесів і від цього дуже втомлюється.

Кевін Берген, сімейний психотерапевт, член Каліфорнійської асоціації сімейних психотерапевтів, визначив 5 важливих чинників, необхідних для більш чіткого мислення. Саме ці 5 факторів допоможуть вам “make our mind fresh”.

Ми втомлюємося від інформаційного навантаження, ми втрачаємо наші здібності до концентрації уваги, ми розриваємось між завданнями. Але навіть у наш час, навіть за великої кількості справ із високим ступенем важливості ми можемо мислити ясно, чітко, швидко.

І так, найкращі методи для того, щоб дати нашому мозку відпочити це:

  • Сон
  • Медитація
  • Спостереження за красою
  • Духовний досвід
  • Інформаційне розслаблення

Давайте розглянемо кожен із цих факторів окремо і дізнаємося чим вони такі важливі.

Сон

У той час, як більшість організму відпочиває, наша голова працює, але в іншому режимі. До речі, спробуйте поспати вдень. Безліч досліджень встановили, що денний сон підвищує концентрацію та покращує продуктивність. Психолог Девід Дінджес із Національного інституту космічної біомедицини (США) вивчав 90 молодих здорових людей, яких попросили протягом 2-х тижнів спати у незвичайних режимах. Їх сон розділили на нічний відрізок тривалістю від 4 до 8 годин та денною довжиною від 15 хвилин до 2 годин. У період неспання учасників експерименту піддавали різним психофізіологічним тестам. Висновок: найбільш вигідний для самопочуття та робочого стану режим – це довгий (двогодинний) сон у середині дня та короткий (за нашими звичайними мірками) 4-х годинний нічний сон. Але, як стверджує французький фізіолог Жан-Луї Вала, ми маємо спати двічі на добу. Якщо цілодобово вимірювати температуру людини, виявимо, що вона має 2 мінімуми: між 3 і 5 годинами ранку і між 13 і 15 годинами дня. Ось у цей час і хочеться спати. Так що спіть двічі на день, щоб дати мозку відпочити.

Медитація

 

Дослідження показують, що медитація відновлює клітини мозку, збільшує кількість сірої речовини та дозволяє мозку уповільнити реакції на стрес, покращує зосередженість, здатність до навчання та пам’ять.

Також відомо, що медитація допомагає упорядкувати сон. У дослідженні, проведеному університетом Кентуккі, учасників перевіряли за 4-ма показниками: контроль, дрімота, медитація та позбавлення сну плюс медитація. Дослідження показало, що медитація забезпечує, як мінімум, короткострокові покращення навіть для медітуючих-початківців.

Спостереження за красою

Правильний спосіб пізнати світ – спостерігати. Спостереження за красою природи, художніх картин чи інших творів мистецтва стимулює творчий початок у кожному з нас та дозволяє розширити можливості нашого інтелекту, переключає мозок у стан відновлення.

Вибирайте природні місця, де ви відчуваєте максимальне умиротворення і комфорт. Це можуть бути гори, поля, ліси, річки — будь-що. Також відвідуйте музеї чи виставки – все, що хоче ваша душа. Адже гармонія душі та тіла (у нашому випадку – мозку) = гармонія.

Звернення до духовної практики (метод ретрит)

Взагалі, духовна практика насичує нас енергією та мотивацією, надає сили та натхнення. Налаштовує на сприятливе ставлення до дійсності. Також звернення до вищого завжди пов’язане із визначенням сенсу життя. Все це, безперечно, сприятливо для роботи нашого інтелекту. Більшість духовних практик (серед них молитви, сповіді, пости) саме собою є тим засобом, який очищає розум, думки, дарує відпочинок нашому розуму.

Слово «ретрит» походить від англійського «retreat» – притулок, прихисток, місце для усамітнення та самопізнання. Це унікальний досвід занурення у глибокий стан тиші.

Ранкові практики та медитації, які виконуються під час ретриту, спрямовані на заспокоєння розуму, позбавлення настирливих думок та підтримання свідомості в тихому стані. Це дозволяє розпочати дослідження свого власного внутрішнього світу, який є великою, глибокою та багатогранною складною системою. При зануренні в глибини вашої свідомості на вас чекає багато красивих і приємних, а часом дуже складних моментів.

Ретрит може прибрати згубний вплив обставин, емоцій та стресів на людину. Перед тим, хто занурюючись у себе, перестаючи заповнювати кожну хвилину справами та турботами, раптом відкриваються нові, несподівані перспективи діяльності, приходять свіжі ідеї для творчості, вирішуються, здавалося б, нездійсненні завдання, настає щось на кшталт «просвітлення» у свідомості. Людина відчуває приплив сил, все стає гранично ясним і зрозумілим, знаходяться відповіді на питання, що мучили довгий час.

Інформаційне розслаблення

В епоху цифрових технологій мозок перевантажений інформацією.

І надлишок інформації займає багато ресурсів нашого мозку. Тому регулярно влаштовуйте собі дні інформаційного розвантаження. І просто відключайте всі можливі джерела інформації. При великому навантаженні мозку чергуйте діяльність із фізичною. Наприклад, прибирання будинку, заняття спортом чи похід у магазин.

Дотримуючись цих простих порад ви зможете розвантажити мозок і дати йому відпочити. Починайте новий день з новими силами та keep your mind fresh and bright.

Коментуємо:

Читайте также👉

Швидкочитання померло! Хай живе МЕГАшвидкочитання

А ви знали, що існує ще ефективніший метод швидкого читання? Як МЕГАшвидкочитання зробить навчання у тисячу разів прогресивнішим? Читайте в нашій статті.