У будь-яку епоху книга (чи її прототип) була, свого роду, «сховищем» цінної інформації. Люди намагалися надрукувати набутий досвід де тільки можна було: на камені, на піску, на дереві. Ціль – збереження інформації. Завдяки цьому всі знання, які були набуті в минулому, дійшли до наших днів. Не було втрачено перших наукових відкриттів, історичних подій, творів літературного мистецтва тощо.

Сьогодні у нас є унікальна можливість отримати будь-яку книгу, на будь-яку тему, друкований чи електронний варіант. Про таке кілька століть тому люди могли лише мріяти, чи не так?

Не важливо, яку книгу ви читаєте: художню, наукову, необхідно ще й правильно розуміти те, що книга підносить, брати з неї максимум знань, які стануть у нагоді в житті. Як стверджував французький літературний критик Еміль Фаге: “мистецтво читання – це мистецтво мислити”. Давайте спробуємо розібратися в цьому виді мистецтва.

Читання – це, свого роду, зворотний зв’язок між автором та читачем, діалог, який варто розуміти, як під час живої розмови. Адже якщо ми не розуміємо того, що нам говорять або не розуміють нас, то розмова стає марною. Так і в читанні. Першим кроком на шляху до оволодіння цим унікальним мистецтвом є уважне читання. Але це не так легко зробити, як сказати, правда ж? Для того, щоб «увійти» в цей стан, який необхідний для усвідомленого читання книги, пропонуємо вам вправу «стан мільйонера».

Уявіть таку ситуацію: у поштовій скриньці ви знайшли великий конверт, де лежало щось загорнуте в папір. Також у конверті була записка, в якій говорилося таке: «Заповідаю тобі мільйон доларів. Увага: десь на цьому листочку, маленькими літерами написано як можна отримати гроші. Читай уважно і нічого не пропусти».

Увійшовши до «стану мільйонера», ви відчуєте, як усе, що вас оточує йде на другий план. Усі відволікаючі чинники втрачають свою силу. Вам хочеться поглинати інформацію, вбирати більше і більше, адже від цього може щось залежати. Вивчайте кожну букву, намагаючись знайти в ній якийсь прихований зміст.

Наступна навичка, сформувавши яку ви ще на крок наблизитесь до досконалого володіння мистецтвом читання – розуміння прочитаного.

Коли ви прочитали параграф, розділ або абзац, зробили паузу, уявили зміст прочитаного і проговорили про себе основні моменти, то ця інформація перейде у довготривалу пам’ять.

Відтворюйте зміст прочитаного тексту у вигляді образу, схеми, ситуації. У голові з’являються головні аспекти отриманої інформації і той зміст, що вони несуть. Чітко та коротко описуйте своїми словами суть тексту, яку ви собі уявили. Чим коротше, тим краще.

А тепер настав час подумати: як можна застосувати в житті здобуті знання?

Запитайте себе: «Як я можу застосувати ці знання в житті, щоб воно стало кращим?» «Були у моєму житті подібні ситуації? Як би я зараз вчинив у тій ситуації, знаючи те, що знаю зараз»? Якщо після осмислення стає зрозуміло, що можна відразу за 1-3 хвилини застосувати нові знання в житті і це принесе вам користь, то відкладайте книгу та впроваджуйте їх негайно! Далі повертайтеся до читання. Якщо реалізація потребує 3–5 хвилин, значить потрібно оцінити важливість цієї дії.

Якщо ж на застосування нових ідей потрібно більше п’яти хвилин, рекомендуємо використовувати техніку «To do list». Працюючи з книгою, візьміть ручку та аркуш паперу. Далі ви читаєте, конспектуєте та осмислюєте інформацію, пройшовши розділ, і якщо при цьому виникають ідеї, які можна втілити, записуєте їх на аркуш.

Записавши щось, залиште трохи порожнього місця для доповнень. Правильна робота з книгою – мистецтво читання. Опанувавши цей вид мистецтва, ви зможете отримати максимум користі з книги, застосовуючи отримання знання в житті.

Коментуємо:

Читайте также👉

Швидкочитання померло! Хай живе МЕГАшвидкочитання

А ви знали, що існує ще ефективніший метод швидкого читання? Як МЕГАшвидкочитання зробить навчання у тисячу разів прогресивнішим? Читайте в нашій статті.