У кожного “своя осінь”. Для когось осінь – це слушний час, загорнувшись у плед, просто проводити черговий дощовий вихідний, сидячи вдома. Для когось осінь пахне аптекою та мікстурою від кашлю. Для інших осінь – це час спогадів, розглядати фото з літньої відпустки, сумуючи за літом. Хтось пише осінні пейзажі, насолоджуючись кожним кольором. Для когось це час віршів та прози, пісень та роздумів.

Але багато в чому осінь однакова для всіх – це підготовка до “сплячки”.

Кожен із нас чітко може відчути вплив цієї пори року на самопочуття, продуктивність і просто настрій.

Час від часу нас навідує “осіння хандра”.

А чи ми запитували себе: як осінь впливає на “настрій” головного мозку? Чи впадає він у “сплячку”? Чи страшна йому “осіння хандра”?

Давайте ж дізнаємось!

Бельгійські вчені з’ясували, що головний мозок працює по-різному в різні пори року.

Щодо осені, було встановлено, що ближче до її середини спостерігається падіння мозкової активності. Це пояснюється кількома причинами.

По-перше, відсутність достатнього сонячного світла впливає на когнітивні здібності людини. Ультрафіолет, що отримується із сонячним світлом, регулює кровообіг, тобто приплив кисню та поживних речовин до всіх внутрішніх органів, включаючи головний мозок.

По-друге, як не крути, а з приходом осені в організмі людини відбувається низка змін: зміна біологічного розкладу, застудні захворювання і просто поганий настрій – все це негативно впливає на роботу головного мозку, занурюючи його в своєрідну “осінню хандру”.

Але якщо втрату вітаміну D ми знаємо як компенсувати: правильний і своєчасний прийом їжі, вітаміни і т.д. З профілактикою застудних захворювань ми також добре знайомі. Але ключовим стало питання: як підняти собі і, отже, головному мозку настрій, не дати поринути в осінню хандру?

Почнемо із творчої роботи. Точніше із малювання. Не поспішайте відмахуватися і стверджувати, що це заняття може бути цікавим та корисним лише для дітей. Ви будете не праві. Ще в 2014 році в журналі PLOS ONE було опубліковано наукову працю, що доводить, що образотворче мистецтво може покращити зв’язки між нейронами людського мозку. Як стверджують вчені, це допомагає нам краще зосереджуватись на предметі та швидше засвоювати нові знання. Виходячи на вулицю, намагайтеся “зловити” кілька цікавих поєднань кольорів і відтворити їх на папері за допомогою пензля і фарб. Немає значення, чи є у вас здібності чи ні. Головне, сам процес.


Далі, залишаємо малювання та приступаємо до активного спілкування! Мабуть, осінь – це саме та пора року, коли, здається, навіть найзапекліші екстраверти замикаються в собі. Але це велика помилка. Відмова від спілкування гальмує роботу мозку. Вже давно доведено, що спілкування стимулює формування нових нейронних зв’язків, добре тренує мозок і підтримує його у тонусі. Це саме те, що так потрібно восени. Тому не потрібно відмовлятися від можливості побачитись із друзями. Це не тільки підніме вам настрій, але й “розворушить” головний мозку.

Численні дослідження доводять, що активність мозку залежить від емоційного стану. А з приходом осені він значно погіршується, отже, знижується мозкова активність. У такому разі рекомендується якнайбільше читати анекдоти, дивитися смішні відео. Регулярне виконання цієї своєрідної вправи сприяє розвитку навички швидко реагувати на ту чи іншу ситуацію. Також розвивається вміння бачити не очевидне протиріччя і позначати його в максимально яскравих формулюваннях. Гумор – чудовий тренер для головного мозку в такий непростий час.

Людина з гарним почуттям гумору завжди дарує оточуючим гарний настрій та заряджає своєю енергією! Не вмієте на ходу імпровізувати жарти, веселити колектив на роботі? Приходьте до Inten! Ми забезпечимо вам достатній фундамент – “мозки під ключ”! Ви зможете блиснути розумом та гумором у всіх життєвих ситуаціях.

Коментуємо:

Читайте также👉

Швидкочитання померло! Хай живе МЕГАшвидкочитання

А ви знали, що існує ще ефективніший метод швидкого читання? Як МЕГАшвидкочитання зробить навчання у тисячу разів прогресивнішим? Читайте в нашій статті.