«Витративши кілька місяців і сотні тисяч доларів, психологи нарешті знайшли той самий ключовий фактор, що визначає різницю між творчими і не творчими людьми: «творці, які творчо мислять, вважають себе творчими особистостями, а люди з менш розвиненими творчими нахилами думають, що не здатні творити». Це саме собою очевидне твердження повністю пояснює, хто ми такі і як живемо».

Джон Кехо «Підсвідомість може все»

Підприємництво є одним із найприбутковіших сфер діяльності. Звичайно, воно несе вищі ризики, тому не кожна людина прагне вийти із сектора «Е»[1]. Але якщо ти таки зважився стати на шлях фінансової свободи, то ця стаття для тебе.
Бізнес починається з ідеї

Коли ти не відносиш себе до творчих людей, це загрожує тим, що ти:

 • не досліджуватимеш нові шляхи вирішення завдань
 • не зможеш самостійно придумати нові продукти
 • не розшириш свій бізнес
 • не будеш готовий до збільшення прибутку та змін.

У нашому сучасному, швидкому світі нові ідеї заохочуються та монетизуються. Гранти, Нобелівські та інші премії говорять про те, що винаходи дуже цінуються.

Просто озирнися! Зараз ти читаєш цю статтю, дивлячись в екран, який є чиєюсь ідеєю, у програмі, яка теж чиясь ідея, яка встановлена ​​на гаджет, який теж чиясь ідея, можливо сидячи на стільці, який теж… і так можна нескінченно.

Ми живемо у технологічному світі, де щодня чуємо про нові інноваційні продукти. Насамперед, вони спрямовані на збільшення ефективності продукту або процесу на абсолютно різних рівнях від світового до частого підприємництва.

Потреба нових ідей настільки велика, що навіть запровадили поняття «креативна економіка». Її розглядають як особливий сектор економіки, заснований на інтелектуальній діяльності. Основними якого характеристиками є:

 • висока роль нових технологій та відкриттів у різних галузях діяльності людини.
 • високий рівень невизначеності.
 • великий обсяг вже існуючих знань та гостра необхідність генерації нових знань.

Винайти щось нове непросто, але варто спробувати. Почни з покращення вже чогось існуючого і результат не забариться.

Ми зібрали найкращі способи, які допоможуть розкачати твій мозок та згенерувати нові ідеї для бізнесу.

 1. ДОСЛІДЖУЙ, ЗАДАВАЙ ПИТАННЯ.

Адже розумний той, хто ставить запитання, а не той, хто знає всі відповіді. Для початку, запитуй «Навіщо/ як це відбувається?», потім додай до нього «Як це змінити/усунути/поліпшити?». Наприклад, мобільний телефон виконує багато функцій, при цьому швидко сідає акумулятор і не завжди є доступ до мережі електрики. – Ідея додаткової зовнішньої батареї. Її реалізація неодноразово рятувала нас.

 1. СПРОБУЙ МЕТОД 6 КАПЕЛЮХІВ ЕДВАРДА ДЕ БОНО
 2. ПАМ’ЯТАЙ ПРО МЕТОД СИНЕКТИКИ
 3. ЗАЗДРИ І НАДИХАЙСЯ. Знайди людей, можливо, вони входять у твоє оточення або ж це відомі особистості, яким ти заздриш і які тебе надихають. Запиши, які у них є якості, про що їх ідея, продукт, що тобі подобається і не подобається.
 4. ПРОБУЙ І ПОМИЛЯЙСЯ! Дуже багато шедеврів з’являлись саме шляхом помилок.
 5. ВПРОВАДЖУЙ МЕТОД ІНВЕРСІЇ
 6. ПИШИ БАГАТО ІДЕЙ. Вчені встановили, що ти маєш 15 секунд, щоб почати діяти. І саме із запису ідеї починається її реалізація. Пиши ідеї, асоціації, аналогії, поєднуй різні речі воєдино. Бачив шолом, куди вставляють дві банки з напоями? Здавалося б, несумісні речі.
 7. ВИКОРИСТОВУЙ МЕТОД ФОКАЛЬНИХ ОБ’ЄКТІВ
 8. ПРОПИШИ МОРФОЛОГІЧНИЙ ЯЩИК
 9. ФАНТАЗУЙ! У методі ТРВЗ[2] є поняття «ідеальний кінцевий результат». Ідеальний процес, ідеальна речовина, ідеальна технічна система, ідеальна форма. Це те, чого немає в реальності, але є в твоїх найсміливіших мріях. Наприклад, ти любиш багато їсти, вести лежачий спосіб життя і бути з фігурою бодібілдера.
 10. ВЛАШТУЙ БРЕЙНСТОРИМІНГ. Мозковий штурм можна проводити різних рівнях: трудовий колектив, рада засновників тощо.
 11. СТВОРЮЙ MIND MAPS.
 12. РУЙНУЙ СТЕРЕОТИПИ. Вони призводять до прийняття неефективних рішень згодом, спотворюють справжню інформацію, на основі якої мають прийматися рішення.
 13. ВИКОРИСТОВУЙ SCAMPER
 14. ПОЧНІ ПРАКТИКУВАТИ ФРІРАЙТИНГ. 20 хвилин приділяй після пробудження та 20 хвилин перед сном щодня.
 15. СПРОБУЙ МЕТОД ДИСНЕЯ
 16. ПРАКТИКУЙ ТЕХНІКУ «ЕФЕКТ СТРАВІНСЬКОГО»
 17. ПРИХОДЬ НА ЖИВИЙ КУРС «МЕГАКРЕАТИВ». Старт 22 січня. Ти зрозумієш значення і зміст усіх зазначених 18 пунктів, а так само дізнаєшся і пропрацюєш БІЛЬШ 50 СПОСОБІВ ГЕНЕРАЦІЇ ІДЕЙ ДЛЯ СВООГО БІЗНЕСУ, ПОКЛИКАННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ.

👉Деталі

За 21 день ти прокачаєш свій мозок і станеш максимально креативним!

Після навчання ти:

 • Чітко зрозумієш механізми роботи творчого мислення та почнеш генерувати максимум ідей
 • Легко та швидко зможеш розпізнавати життєздатні та інноваційні ідеї, які зможуть принести дохід
 • Створиш покроковий план реалізації (монетизації) ідей з нуля
 • Отримаєш практичні інструменти для ефективної бізнес-творчості у своїй сфері діяльності
 • Закріпивши навички креативу, ти навчишся знаходити вихід із будь-якої кризової ситуації

Ведучі тренінгу:

АНДРЕЙ СПОДІН – автор оригінальних методик з інтенсивного розвитку особистої ефективності через прискорення процесів сприйняття та обробки інформації, підвищення ресурсного потенціалу та вдосконалення навичок самоосвіти

ЛЮДМИЛА СПОДІН – автор-розробник тренінгових програм з підвищення особистої ефективності

Вже 22 січня живий курс “МЕГАКРЕАТИВ”

 

Створи своє майбутнє! 👉Деталі

 

 

[1] «Е» – employer, «службовець, найнятий працівник». Згідно з теорією Роберта Кіосакі, один із секторів грошового потоку описаний у його книзі «Квадрант грошового потоку».
[2] Теорія рішення винахідницьких завдань, або ТРВЗ — область знань про механізми розвитку технічних систем і методи вирішення винахідницьких завдань.