Привіт! Це Антон Сподін, тренер зі швидкочитання. Мій особистий рекорд читання – 144 000 слів за хвилину, при розумінні 90% прочитаної інформації. Як би фантастично не звучало, але це факт! Париж. 11 липня 1895 року. Еміль Левасор, французький автомобільний інженер, щойно виграв одні із перших у світі автоперегонів і сказав свою легендарну фразу: «Це було безумство! Я їхав до тридцяти кілометрів на годину!». На другий день, на банкеті один із присутніх запропонував тост за «досягнення в найближчому майбутньому фантастичної швидкості вісімдесят кілометрів на годину». На що Левасор відповів: «Вартий жалю той, хто візьметься за це безглузде заняття!» Такою є людська природа. Що незрозуміло – те заперечуємо! Чи не тому, заперечують можливість читати понад 600-800 слів за хвилину, якраз ті …хто не вміє швидко читати? Наводяться “наукові” та “логічні” дослідження, аргументи. Витрачається купа часу та сил. Дивно, але на отримання самої навички швидкочитання потрібно менше часу! Чи може краще випробувати на практиці, ніж старанно заперечувати? Чи легше заперечувати, ніж докласти зусилля та отримати результат? Навіть хвалена Вікіпедія страждає на цей синдром: “Під швидкочитанням розуміють здатність читання в 3-4 рази швидше середньої швидкості, максимально приблизно до 600 слів за хвилину” Хоча офіційно доведений рекорд читання у Книзі рекордів Гіннеса вже давно перевищив 25 тис слів за хвилину. Не говорячи вже про історичні приклади видатних особистостей. У чому ж “науковість” досліджень скептиків? 1) Головним кинутим каменем у город швидкочитання є звинувачення у великій швидкості перегляду (а чи не читання) при значному падінні швидкості та відсотка розуміння тексту. Можливо, десь це і видається за швидкочитання, але за методикою Інтен, в обов’язковому порядку фіксуються 2 важливі показники:
  • власне швидкість читання
  • відсоток розуміння тексту, який перевіряється на тестових питаннях – і ось він якраз у разі швидкочитання зростає!
2) “Неможливо так швидко промовляти текст” Насправді, проговорювання і є головною проблемою при швидкочитанні і ми цієї гальмуючої звички позбавляємося. Очі сприймають текст, подібний до дорожніх знаків – побачив і миттєво зрозумів. 3) “Неможливо так швидко гортати сторінки” Смішно) Є безліч способів обійти це обмеження – починаючи від електронних девайсів, що прокручують текст на певній швидкості, і закінчуючи заздалегідь розкладеними листами з текстом на поверхні столу при фіксуванні рекорду. 4) “Неможливо так швидко розуміти текст” По суті, це твердження на рівні фрази Левасора “неможливо їздити на швидкості 80 км/год”. Воно лише показує обмеженість самого автора такого аргументу. До речі, менше, ніж через 4 роки після її виголошення Левасором, 29 квітня 1899 року, була досягнута швидкість 105 км/год на такому от автомобільчику.
Ну, і насамкінець, подивися ролик, як читають учні Інтен без необхідності “гортати сторінки”.
P.S. До речі… Граф Альбер Де Діон, ще один піонер автобудування (надалі один із засновників і почесний президент Французького Автомобільного Клубу), будучи на банкеті, поруч з Емілем Левасором так заперечив на його “неможливо”: “За тими, кого ми сьогодні вважаємо божевільними – майбутнє!”
Якщо ви хочете легко освоїти швидкочитання – записуйтесь на безкоштовний майстер-клас
Запишіться на безкоштовний майстер-клас
(кількість місць обмежена)