Як казав Стів Джобс: точки з’єднуються у минулому. Мої точки, які привели мене до улюбленої цікавої роботи, почали з’єднуватись на тренінгах Inten. Я здобула безцінні навички на курсі Мегаскорочення та на інтенсивності МегаПам’ять. Там я почула історію про дівчину, яка вивчила досконало каталог продукції компанії в момент очікування інтерв’ю перед дверима боса. І хоча вона не мала повністю релевантного досвіду в цій сфері, вона змогла вразити всіх досконалим знанням продукції та сфери бізнесу компанії. І…. вона отримала роботу. Я пам’ятаю, я так вразилася цією історією, що постійно поверталася до неї у своїй пам’яті.

У 40 років я повністю змінила сферу діяльності, була викладачем англійської, а вирішила стати програмістом. Як багато хто помітить – це небо і земля)) У мене була мрія, плюс навички набуті на тренінгах Inten, а також успішний досвід студентів Андрія Сподіна. Навколишні люди з їхніми закостенілими переконаннями, про те, що пізно щось змінювати і без досвіду нікого не беруть, мене не лякали. Я закінчила спеціалізовані курси IT. Вчити треба було багато, а ще більше читати, і цією теорією треба було грамотно оперувати.

Я знайшла цікаву вакансію, замахнулась без досвіду відразу на http://www.volvogroup.com, в IT департамент, який обслуговував Volvo Learning Center. З усіх 15 вимог до вакансії у мене була тільки хороша англійська та безмежна віра у свої ресурси. Вимагали 3+ роки досвіду у цій сфері, знання SQL, HTML, UML, JS, знання Rest Api. І багато інших страшних абревіатур. На першому скринінг інтерв’ю по телефону я підтвердила, що я володію необхідними навичками. За тиждень я вивчила SQL та HTML в обсязі, необхідному для проходження тесту на наступному інтерв’ю. Успішно пройшовши друге інтерв’ю, я о 18.00 дізналася, що Skype інтерв’ю з K. Magnuson – керівником проекту Volvo Learning Center відбудеться наступного дня о 9.00 ранку. Ще я знала, що розглядають одразу кількох кандидатів на цю вакансію, і у них більше досвіду. Мені важливо було сказати про себе. Вночі я буквально вивчила історію компанії, напрямки діяльності, категорії онлайн/офлайн курсів, як підбирають тренерів, як організовують роботу в Конго, Дубаї, Німеччині, Бразилії. Я прочитала і запам’ятала все, що було в мережі про керівників компанії та їхні історії успіху. А ще, я вивчила загальні фрази шведською. Знайшла відео на YouTube про правильну вимову і викарбувала вимову.

У Skype інтерв’ю я почала привітання та розповідь про себе шведською, чим викликала здивування та захоплення у шведів. На питання, що ви знаєте про компанію, я представила найцікавіші факти і про VolvoGroup і Volvo Learning Center. Відразу ж наприкінці співбесіди вони одноголосно зазначили, що вражені моєю підготовкою і за кілька днів вислали job offer. А ще через пару тижнів мій перший робочий день у Volvo я починала в аеропорту Бориспіль – летіла до Гетеборгу (Швеція) на стажування. У мене цікава робота, чудова команда в Україні, у Швеції та ще у 17 країнах світу. Рівень заробітної плати у 10 разів вищий, ніж в українських компаніях. Є страховка, цікаві поїздки та постійний розвиток.

Усім успіхів! Вірте в себе та у свої ресурси! Постійно навчайтесь!

Грідіна Людмила

Київ, Україна

Учасник МЕГАШВИДКОЧИТАННЯ™