«…Мені так багато потрібно ще зробити, а життя таке коротке; я маю поспішати» – слова великого винахідника Томаса Едісона.

Томаса Едісона (1847 – 1931) світ знає як винахідника, який зумів удосконалити електричну лампочку, а також автора фонографа, електричного стільця та телефонного вітання. Однак, на відміну від багатьох геніїв, чоловік вирізнявся яскравим талантом до підприємництва.

Але мало хто знає про те, що дало старт його гучній науковій кар’єрі.

Як би парадоксально це не було, але справи з навчанням у школі у нього були не дуже. Вчителі відмовлялися займатися з дитиною, тому що вважали, що вона не має необхідних для навчання навичок. Батьки забрали Томаса зі школи та навчали вдома. Але незважаючи на це, а можливо і завдяки цьому, майбутній винахідник був допитливим хлопчиком, що проявляв невгамовний інтерес до науки і книг, які він «лускав, як горіхи», одну за одною. Швидкочитання відіграло значну роль у його майбутньому та майбутньому всього людства, адже читаючи на величезній швидкості, він також дуже швидко генерував нові ідеї.

До 12 років Томас Едісон познайомився з працями Едварда Гіббона, Девіда Юма, Річарда Бертона, а перша наукова книга була прочитана та застосована на практиці ще у 9 років. «Натуральна та експериментальна філософія» авторства Річарда Гріна Паркера об’єднала науково-технічні досягнення та приклади експериментів, які Томас повторив.

 

Оскільки хімічні досліди вимагали фінансових вливань, йому доводилося поєднувати роботу з науковою практикою, підробляючи продавцем газет на залізничному вокзалі. Едісону навіть дозволили організувати лабораторію у вагончику, на жаль, ця лабораторія проіснувала недовго через пожежу. Потім він отримав посаду оператора телеграфу.

Його, по-справжньому, блискуча кар’єра стартувала під час роботи в компанії «Голд енд Сток телеграф». Томас влаштувався у штат завдяки тому, що полагодив телеграфний апарат – із цим завданням ніхто не міг упоратися, навіть запрошені майстри. А вдосконалену ним систему телеграфування біржових бюлетенів про курс золота та акції фірма з радістю викупила. Гроші винахідник витратив на відкриття своєї майстерні з виробництва тікерів для бірж, через рік Едісон володів уже трьома такими майстернями.

Незабаром він заснував компанію «Pope, Edison & Cо».

Читаючи багато і швидко, Едісон зберігав час на розробку своїх великих винаходів, одночасно збагачуючи та вдосконалюючи знання.

Через деякий час світ побачив найбільший винахід Едісона – квадруплексний телеграф, за допомогою якого стало можливим передавати одночасно до чотирьох повідомлень по одному дроту. Винахідницька діяльність вимагала добре обладнаної лабораторії, і в 1876 біля Нью-Йорка, в містечку Менло-Парк, стартувало будівництво промислового комплексу для науково-дослідних робіт. Лабораторія пізніше об’єднала сотні світлих голів та вмілих рук.

Кар’єра Томаса Едісона рухалась все вище та вище!

Незважаючи на карколомний успіх Томас Едісон приділяв багато часу саморозвитку, читання книг, і через роки любов до читання не пройшла.

Величний винахідник читав безліч наукових статей, досліджень, дисертацій та багатотомних праць. Перед тим, як закласти фундамент для чергової розробки, він оточував себе стіною книг і намагався протягом декількох тижнів перечитати все, що тільки можна було відшукати по темі, що його цікавить. Детально вивчивши дослідження всіх попередників, він давав своєму мозку деякий час на обробку інформації, а потім робив ривок, потужний перехід від кількості до якості.

Томас Едісон, безсумнівно, встиг зробити в своєму житті багато, до чого він прагнув, завдяки завзятості, працьовитості, навичкам швидкої роботи з інформацією, спраги до знань і вмінню організовувати час.

Коментуємо:

Читайте также👉

Швидкочитання померло! Хай живе МЕГАшвидкочитання

А ви знали, що існує ще ефективніший метод швидкого читання? Як МЕГАшвидкочитання зробить навчання у тисячу разів прогресивнішим? Читайте в нашій статті.