«Холодний» розум чи емоція? Що сильніше? Наскільки ці процеси взаємопов’язані?

Вчені давно ведуть про це суперечки, стаючи на той чи інший бік.

Щоб було легше розібратися у питанні взаємозв’язку емоцій та мислення, вчені запровадили поняття – «Емоційний інтелект» (EI).

Деякі з них(Т.Рибо, Еге. Блейлер) вважали, що емоції та почуття переважно впливають мислення негативно. Подібна позиція відображала добре відомі факти “перемоги” почуттів над розумом.

Інші (Дж. Майєр і П. Соловей) вважали, що «EI» – це здатність контролювати свої почуття та емоції, власні та інших людей, здатність розрізняти їх та використовувати дану інформацію для управління своїми думками та діями. В цьому випадку швидше можна говорити про “перемогу” розуму над почуттями.

То хто ж «переміг», почуття чи розум? Перемогли обидва.

Сучасні погляди на ці поняття, що раніше часто протиставлялись, говорять про їх успішну взаємодію. Процес мислення неспроможний обходитися без емоцій, як і емоції  неспроможні бути без супроводу думок. Емоції часто втручаються у наше мислення і змінюють його хід, перенаправляючи чи створюючи нові думки. Це добре і погано одночасно.

З одного боку, переживання сильних негативних емоцій може знижувати здатність думати продуктивно. З іншого, позитивні емоції можуть багаторазово посилити процес мислення та зробити його яскравим та оригінальним.

Головне навчитися ефективно керувати своїми емоціями, тому що вони можуть бути вашим сильним ресурсом!

Як навчитися цьому на практиці?

Виконаємо просту вправу:

1. Розслабтеся і зосередьтеся

2. Візьміть ручку та листок

3. Подивіться довкола. Далі протягом 15 хвилин, послідовно записуйте продовження 3-х фраз:

«Зараз я спостерігаю…» (запишіть, що бачите, чуєте),

“Зараз я думаю …” (запишіть ваші думки в даний момент),

«Зараз я відчуваю…» (запишіть, які емоції ви відчуваєте)

4. Продовжуйте записувати відповіді у циклі

5. Після закінчення часу, проаналізуйте які види спостережень та думок супроводжуються якими емоціями. Знайдіть, коли виявлялися позитивні емоції

6. Повторіть вправу, прагнучи збільшити кількість позитивних емоцій

 

Висновок: Тренуйтеся максимально швидко виконувати цю вправу, це дасть вам можливість розвинути психологічну пластичність та рівень емоційного інтелекту. Ви помітите, що самі вибираючи об’єкт спостереження (фокус уваги), ви можете краще контролювати свої думки та емоції. Нейрохакінг у дії.

Записуйтесь на наші курси зі швидкомислення та швидкочитання та застосовуйте нові техніки разом з нами 👉МЕГАШВИДКОЧИТАННЯ